Procesy i urządzenia produkcyjne, a wizualizacja i animacja 3D

Opublikowany

wizualizacje i animacje 3D 3
proces produkcyjny

Zarówno budowy urządzeń jak ich montaż, czy zasada działania nie muszą wymagać obszernych instrukcji obsługi. Jednym z najlepszych rozwiązań dla Twojej firmy mogą okazać się wizualizacje lub animacje 3D. Jest to idealny sposób aby pokazać, zawiłe procesy lub montaże w bardzo przejrzysty i czytelny sposób.

Weźmy sobie jako przykład producenta rekuperatorów. Wśród naszych Klientów często zdarzają się zlecenia na przygotowanie prezentacji produktu z jednoczesną wizualizacją systemu montażowego. Wizualizacja czy animacja jest odpowiedzią na jego zapotrzebowania. W specjalistycznych programach graficznych, na podstawie rysunków technicznych, jesteśmy w stanie pokazać przekroje budynku, rozmieszczenie urządzeń oraz ich schemat działania.

Animacja 3D daje olbrzymie możliwości jeśli chodzi o przedstawienie produktu jak i jego zastosowanie w branży. Poniższy przykład pokazuje jak w prosty sposób przedstawiliśmy wszystkie wymienione powyżej cechy.

Wizualizacje i animacja 3D ma bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle i usługach, między innymi:

  1. Pokazanie procesów produkcyjnych
  2. Ukazanie montażu w docelowym obiekcie
  3. Zasada lub schemat działania danego produktu
  4. Wskazanie budowy i elementów składowych

Podsumowując, jeśli chcesz uatrakcyjnić i wzbogacić wartość produktu w oczach swojego potencjalnego Klienta zastanów się nad możliwościami jakie może dać Ci animacja oraz wizualizacja 3D.

autor: Marta Trawczyńska

skontaktuj się z nami

skrzynka kontakt 3D