Projektowanie wizualizacji 3D

Nasze studio graficzne to miejsce, w którym zajmujemy się między innymi projektowaniem wizualizacji 3D. W obecnych czasach, gdy znaczna część rynku sprzedaży przeniosła się do Internetu stanowią one doskonałą formę reklamy oraz dają możliwość hiperrealistycznego prezentowania produktów – nawet takich, które jeszcze fizycznie nie istnieją, ale mają już trafić do świadomości odbiorcy, czyli potencjalnego Klienta. Wizualizacja 3D stanowi zatem doskonałe narzędzie marketingowe dla każdej branży oraz marki.

interior 3d

wykonujemy również wizualizacje 3D

jak współpracujemy?

profesjonalizm

Jeśli chcesz być pewny, że logo jest dobrze zaprojektowane i będzie wykonane poprawnie po druku na wszystkich materiałach to dobrze, że do nas trafiłeś.

wywiad

Zawsze przeprowadzamy wywiad, z którego dowiadujemy się jakie są Twoje potrzeby oraz jaki charakter ma mieć logo Twojej firmy.

poprawki w cenie

Do każdego projektu logo przewidujemy poprawki, zawarte w cenie po podjęciu z nami współpracy. Masz pewność, że finalne logo będzie idealne.

pliki i umowa

Podejmując z nami współpracę będziesz pewny, że otrzymasz umowę oraz wszystkie niezbędne pliki, łącznie z plikami otwartymi.

Co to jest wizualizacja 3D?

Głównym czynnikiem, który może zachęcić odbiorcę do zainteresowania się dowolnym produktem jest atrakcyjne pokazanie jego zalet. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim w sektorze e-commerce, gdzie klient nie jest w stanie wziąć do ręki danego wyrobu i musi tak naprawdę bazować jedynie na swoich odczuciach – a te powinny być jak najbardziej pozytywne, jeśli producentowi czy sprzedawcy zależy na podnoszeniu wyników sprzedaży. Jak w tym wszystkim działa wizualizacja 3D? Czym tak naprawdę jest grafika trójwymiarowa i jak powstaje? Wizualizacja 3D mogłaby zostać określona fotorealistyczną grafiką komputerową. To jednak duże uproszczenie, które nie jest w stanie w pełni oddać charakterystyki oraz zalet takiego rozwiązania.

Stół piracki - render 3D
Wizualizacja mebli 3D

W jaki sposób powstaje wizualizacja 3D produktu?

Wizualizacja, czyli inaczej render, to forma graficznej prezentacji produktu w taki sposób, by oddać jak najwięcej nawet najdrobniejszych detali przedmiotu. Jednocześnie przy tworzeniu wizualizacji 3D niezbędne jest graficzne opracowanie wyglądu prezentowanego produktu pod kątem wpływających na niego parametrów fizycznych, takich jak światło, odbicie czy też przepuszczalność materiałów – dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku fizycznie istniejących przedmiotów. Cały proces jej powstawania można podzielić na kilka etapów. Samą wizualizację stworzyć możemy na podstawie istniejącego produktu, jego zdjęcia lub szkicu, ale też w oparciu o opis przedstawiony nam przez Klienta.

Etap I

To w tym miejscu wszystko się zaczyna! Na podstawie informacji o produkcie, które udostępnia nam Klient, tworzymy przestrzenny model (3D). Następnie konieczne jest opracowanie i stworzenie siatek oraz siatki UV i model można poddać następnej fazie, czyli teksturowaniu.

Etap II

Teksturowanie pozwala nadać modelowi 3D, a dokładniej jego powierzchniom odpowiednią teksturę, czyli pokryć go „cyfrowym materiałem”. Może to być drewno, szkło, metal czy tkanina o określonym splocie włókien. W przypadku modeli 3D informacje o teksturze podawane są w trzech wymiarach:
• głębokości
• szerokości
• wysokości
Dzięki temu możliwe jest uzyskanie niezwykle realistycznego wyglądu przygotowywanego modelu!

Etap III

Opracowany model 3D, któremu już nadaliśmy odpowiednią teksturę, musi zostać przedstawiony na określonym tle. Konieczne jest zatem stworzenie sceny, czyli inaczej mówiąc przestrzeni, w której produkt będzie umiejscowiony zgodnie z wytycznymi. To właśnie na tle sceny ustawiamy także odpowiednie oświetlenie naszego modelu.

Etap IV

To już ostatnia faza pracy, która stanowi podsumowanie wszystkich dotychczasowych etapów naszych działań. W tym miejscu tworzymy finalną wizualizację 3D, czyli już wspomniany render. To moment, w którym udostępniamy Klientowi fotorealistyczną grafikę prezentującą jego produkt. Jest ona kompletna, więc nadaje się do wykorzystania przy reklamach produktowych lub może być publikowana przy opisie produktu w sklepie internetowym.

Technologia umożliwia obejrzenie takiego elementu graficznego pod każdym kątem w trybie 360 stopni, w środku i od spodu – tak, jak zażyczy sobie Klient. Tak opracowany obraz stanowi model 3D i jest fundamentem wszelkich następnych działań wizualizacyjnych. Sam proces jego powstawania określany jest natomiast mianem modelowania 3D.

wizualizacja 3D sofy
Wizualizacja architektoniczna
Wizualizacja 3D mebli salonowych
Wizualizacja 3D

Jakie korzyści daje grafika 3D i czy może zastąpić zdjęcie?

Powyższy opis obejmujący zasady tworzenia grafik 3D potwierdza, że wysiłek włożony w nadanie im hiperrealistycznej jakości daje rezultat w postaci doskonałej imitacji zdjęcia realnego przedmiotu. To oznacza, że za pomocą wizualizacji 3D możliwe jest przygotowanie całej serii grafik przeznaczonych do celów reklamowych. Przynosi to wiele korzyści, w tym:

obniża koszty marketingowe – raz przygotowany model 3D można dowolnie ustawiać, zmieniać jego tło, oświetlenie i inne

parametry w ciągu kilku chwil – sesja fotograficzna wymaga natomiast zaangażowania wielu osób i trwa nawet do kilkunastu godzin, co generuje znaczne koszty

ujednolica materiały reklamowe – dodając do oferty nowy produkt danej serii możliwe jest przygotowanie packshotów o identycznych parametrach, jak przy poprzednich modelach – takich warunków nie da się uzyskać w przypadku klasycznych zdjęć produktów,

ma uniwersalne przeznaczenie – wizualizacja 3D może być wykorzystana zarówno jako grafika w sklepie internetowym, na banerze reklamowym czy też na standach i ekspozytorach POS w sklepach stacjonarnych,

maksymalizuje zyski – grafika 3D doskonale sprawdzi się w przypadku konieczności przedstawienia przekroju produktu, na przykład materaca, okna czy narzędzia technicznego – do tradycyjnego zdjęcia takie produkty należałoby przeciąć, w dodatku bez gwarancji, że powstały widok przekroju będzie nadawał się do prezentacji; wizualizacja doskonale więc chroni często bardzo drogie produkty przed niepotrzebnym uszkodzeniem, zastępując je podczas przygotowywania reklam czy opisów technicznych,

pozwala na ponoszenie dużych oszczędności – w przypadku wizualizacji 3D dla projektu produktu nie istnieje konieczność jego fizycznego powstania, co na początku pozwala zaoszczędzić środki związane z procesem produkcyjnym, a także ogranicza straty czasowe, jakie należałoby ponieść w oczekiwaniu na uzyskanie prototypu.

Estetycznie i ciekawie przedstawiony produkt skupia uwagę odbiorcy i zachęca go do zakupu. Graficzne opracowanie jego wizualizacji trójwymiarowej możesz umieścić na swojej stronie internetowej, w katalogu produktowym i na wszystkich innych nośnikach reklamowych.

Dlaczego współpraca z nami?

Dajemy gotowy produkt, działamy kompleksowo

• projektujemy
• drukujemy
• wysyłamy

Projektujemy na najwyższym poziomie

bezkompromisowo stawiamy na jakość i terminowość

Proponujemy różne koncepcje projektów

jesteśmy elastyczni oraz kreatywni

Twój produkt trafi w zapotrzebowanie rynku

mamy doświadczenie, znamy obecne trendy na rynku

opinie

zobacz co piszą o nas

Joanna Łopuszyńska
Joanna Łopuszyńska
Łopuszyńska Business
Czytaj więcej
Współpraca z Kiwidesign.net to czysta przyjemności. Profesjonalna obsługa na najwyższym poziomie. Dostosowanie usługi do potrzeb klienta to ich mocna strona. W początkowej fazie współpracy - rozmowy - by poznać osobę dla której mają wykonać projekt. Tak by był spójny zarówno z marką, przesłaniem i osobą. Serdecznie polecam bo to nie tylko firma to są ludzie, którym można zaufać i którzy stają na wysokości powierzonego im zadania.
Krzysztof Łukomski
Krzysztof Łukomski
Polinal
Czytaj więcej
Studio graficzne Kiwdesign.net to gwarancja zadowolenia z doskonałej jakości grafik stosowanych do różnych celów. Niezależnie, czy są to projekty etykiet, logo firmy, grafiki na stronę firmową, czy do social mediów klient zawsze może liczyć na profesjonalne doradztwo i wsparcie na każdym etapie przygotowania produktu. Na mnie zawsze robią ogromne wrażenie wykonywane przez Was efektowne projekty graficzne 3D. Bardzo się cieszę na każdą naszą kolejną współpracę!
Hanna Gie
Hanna Gie
HPP Group Sp. z o.o. Sp. komandytowa
Czytaj więcej
Pełen profesjonalizm! W kiwidesign robiliśmy wizualizacje 3d, jesteśmy bardzo zadowoleni, bo sprzedaż znacząco się zwiększyła. Dobrze się pracuje z ludźmi z pasją, którzy z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem nakierują na właściwy tor 👍
Jakub Zubek
Jakub Zubek
BDI Agro
Czytaj więcej
Wszystko jak chcę, kiedy chcę, i co chcę, za ile chcą 🙂 - warto!!
Jan Poczwardowski
Jan Poczwardowski
Radca prawny
Czytaj więcej
Super pomysły i sprawne działanie.
Poprzedni
Następny
skrzynka kontakt 3D

skontaktuj się z nami w sprawie wyceny