Wizualizacje produktów 3D – przewaga nad fotografią produktową

Opublikowany

wizualizacje produktów 3D

Co to właściwie jest wizualizacja produktu 3D?

Wizualizacje produktowe są projektowane w specjalistycznych programach komputerowych, w których tworzy się bryłę (model) 3D danego produktu. W kolejnym etapie nadaje się materiały, czyli tekstury oraz wirtualną scenę z oświetleniem. Nieodzownym atutem oraz przewagą wizualizacji 3D nad sesją produktową jest wyższa jakość, brak jakichkolwiek niedoskonałości na produkcie oraz rozsądna, zazwyczaj niższa cena. Dodatkowo nie musimy wysyłać produktów do fotografowania i tworzyć studia fotograficznego.

Przeznaczeniem takich wizualizacji jest pokazanie w najlepszy możliwy sposób istniejących produktów, jak również zwizualizowanie produktów w fazie koncepcyjnej. Weźmy taki przykład: grafik projektuje etykietę na nowe opakowanie kosmetyczne. Klientowi, który nie widzi materiału z jakiego będzie wydrukowana zarówno etykieta jak i opakowanie, trudno jest sobie wyobrazić finalny produkt. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest stworzenie wizualizacji produktu, gdzie możemy zasymulować różne rodzaje materiałów z jakich będzie się składał. Daje to dużo lepszy obraz samego projektu jak również umożliwia zestawienie wariantów materiałów i finalnego wyglądu produktu.

Wizualizacje 3D możemy również wykorzystywać w sklepach internetowych, gdzie każdy z produktów jest oświetlony w identyczny sposób, przez co wpływa to pozytywnie na ogólny wygląd i profesjonalizm sklepu.

Również dużym atutem i przewagą nad fotografią jest to, że możemy zwizualizować dowolny produkt, nawet taki, który ma ogromne wymiary. Weźmy pod uwagę przykład producenta silosów. Chcąc sprzedać swój produkt na stronie nie będzie miał możliwości wykonania takiego zdjęcia z dobrym oświetleniem bez rozpraszającego tła. W programie 3D jesteśmy w stanie stworzyć taki model i ustawić go na białym, bądź przezroczystym tle gdzie będzie się prezentował dużo lepiej niż na zdjęciu.

Kolejną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest fakt, że nie potrzebujemy fizycznie produktu. Wystarczy, że otrzymamy rysunki techniczne z których jesteśmy w stanie wykonać wizualizację 3D.

Jeśli jesteś ciekaw jak wyglądają nasze realizacje wizualizacji produktów 3D spójrz na www.kiwidesign.net/wizualizacje-3d/.

autor: Marta Trawczyńska

skontaktuj się z nami

skrzynka kontakt 3D