Wizualizacje 3D – prezentacja Twoich produktów w sklepach internetowych

Opublikowany

grafiki wizualizacje 3D

W 2020 roku co trzeci ankietowany zadeklarował, że w czasie pandemii częściej korzysta z e-commerce niż przed jej wybuchem. Aż 6% osób przyznaje, że podczas epidemii po raz pierwszy zrobiło zakupy w internecie.

Przed wybuchem pandemii prawie 70% osób korzystających z internetu kupowało produkty online co najmniej raz w miesiącu. Obecna sytuacja spowodowała gwałtowny rozwój rynku e-commerce. W 2020 wartość tego rynku sięgnęła blisko 120 mld złotych. To wzrost o prawie 50 mld względem okresu przed koronawirusem.

Nie tylko rośnie ilość konsumentów w sklepach internetowych. Również przybywa sklepów on-line. Tylko w pierwszym kwartale 2020 przybyło ich o 50% względem roku 2019.

Jak widzimy jest to olbrzymi wzrost w ostatnim czasie, dlatego warto zadbać, aby sklep czy stronę którą prowadzimy był zrobiony profesjonalnie. Nie od dziś wiadomo, że Klienci kupują oczami, dlatego produkty które mamy muszą wyglądać najlepiej jak to możliwe.

Wizualizacja krzesła
Aroma House

Wizualizacje produktów odpowiedzią na zwiększenie konwersji oraz sprzedaży produktów na stronie.

Dobrze wykonana wizualizacja może zwiększyć konwersję na stronie o 40%. Tak duży wzrost pomaga napędzić sprzedaż oraz pozycjonować stronę. Powoduje to również, że relatywnie niewielkim kosztem jesteśmy w stanie znacznie poprawić widoczność oraz zwiększyć sprzedaż na naszej stronie www.

Koszty wizualizacji produktowych.

Ostatnim projektem jaki realizowaliśmy były to wizualizacje produktów do sklepu internetowego dla marki Aroma House. Wykonaliśmy ponad 300 wizualizacji olejków zapachowych na potrzeby modernizowanego sklepu internetowego. 

Wizualizacje 3D zapewniają przedstawienie produktu w idealny sposób. Koszty w porównaniu z fotografią produktową są niższe o około 60%. Nowy sklep internetowy zostanie wkrótce wdrożony i nowe niewątpliwie wizualizacje produktów pomogą w zwiększeniu sprzedaży.

Co potrzebujemy by wykonać wizualizację produtków?

Dodatkowym atutem jest to, że nie musimy wysyłać produktów do fotografa. Do stworzenia wizualizacji potrzebujemy etykiety produkcyjnej oraz siatki opakowania. Te rzeczy, przygotowując produkty do sprzedaży mamy. W przypadku braku siatek produkcyjnych często wystarcza tylko zdjęcie produktu, abyśmy mogli przygotować niezbędny model 3D do wykonania wizualizacji. 

Poniżej przedstawiamy jak wygląda model, który jest bazą do stworzenia wizualizacji. Po lewej model 3D, po prawej wykonana już wizualizacja.

Możliwości jakie dają wizualizacje 3D.

Podsumowując – wizualizacje 3D są rozwiązaniem zmniejszającym koszty w Twoim sklepie. Zapewniają również profesjonalny wygląd strony, jak również pokazują produkt w najlepszy możliwy sposób.

W dłuższej perspektywie mogą wpływać na konwersję oraz większą ilość osób odwiedzających stronę internetową. Jeśli masz pytania lub zastanawiasz się nad wprowadzeniem wizualizacji 3D produktów na Twoją stronę napisz, zadzwoń do nas. Pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości oraz dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

autor: Przemysław Kocoń

sok pomidorowy wizualizacja 3D web

skontaktuj się z nami

skrzynka kontakt 3D