Blog

przeczytaj co nowego u nas się dzieje

Komunikacja wizualna produktu

Opublikowany

Godzina

Kunekune wizualizacja 3D

Badania wykazują, że informacja jest zauważana i zapamiętywana zdecydowanie lepiej, gdy towarzyszą jej elementy graficzne, ilustracje czy fotografie. W dobie internetu oraz łatwości w dokonywaniu zakupów on-line komunikacja wizualna jest elementem produktu, który może znacznie pomóc w jego sprzedaży.

Komunikacją wizualną nazywamy ogół elementów związanych z komunikowaniem o swojej marce za pomocą obrazu. Do takich elementów należą:

  • grafika
  • ilustracja
  • infografika
  • typografia
  • animacja i film
  • fotografia

Jedną z najważniejszych rzeczy o której my, jako projektanci, musimy pamiętać to dostosowanie projektu do odbiorcy danego produktu. Innymi słowy – projekt nie może być celem sam w sobie, a środkiem który ma pomóc w sprzedaży danego produktu, dlatego na każdym etapie projektu od koncepcji, aż po jego wykonanie musimy mieć to na uwadze.

Logo – podstawa oraz punkt wyjścia komunikacji wizualnej

W skład koncepcji wizualnej wchodzą różne elementy w zależności od produktu, który chcemy reklamować. Chcemy tu posłużyć się przykładem projektu wykonywanego przez nas dla marki Browar Widmo. Po wstępnych ustaleniach z naszym Klientem wykonaliśmy kilka elementów, które miały pomóc w promocji Jego produktu. W tym konkretnym projekcie zaczęliśmy od logo.
Browar Widmo logo

Finalna wersja logo przedstawia statek z elementami kojarzącymi się z produkcją piwa. Na względzie musieliśmy mieć również to, jak logo będzie się prezentowało na małych elementach, np. na kapslach. W tym celu, przed przekazaniem finalnej wersji wykonaliśmy druki próbne oraz ustaliliśmy minimalną wielkość znaku, aby mieć pewność, że nie będzie żadnych problemów z późniejszym wykorzystaniem logo. Zadbaliśmy również o typografię nawiązującą do stylu marynistycznego, aby dopełniała całość projektu.

Projektowanie etykiet – główny element sprzedażowy

Kolejnym elementem komunikacji wizualizacji, który wykonaliśmy to etykiety na butelki. Styl i koncepcja spójnie łączy produkty. Rysowana ręcznie ilustracja piwa nawiązuje do kraju pochodzenia danego gatunku. I tak marynarz do PIERWSZEJ POPRAWKI powstałej w Ameryce północnej oraz KUNEKUNE, czyli nowozelandzkiej świnki :). Zajęliśmy się również produkcją etykiet. Zaproponowaliśmy dodatkowe złocenia elementów etykiety, które nadały mu jeszcze dostojniejszego charakteru. Całość prezentuje się elegancko i spójnie. Przy komunikacji wizualnej również zadbaliśmy o to, aby każdy z produktów nawiązywał i łączył się ze sobą. Dzięki temu Klient kojarzy nowe produkty z marką.

Wybierz wygodny sposób kontaktu dla Ciebie.
Chętnie porozmawiamy i sprawdzimy potrzeby
w Twojej firmie.

Wizualizacja 3D – dobra prezentacja produktu w sieci

Ostatnimi elementami, które wykonaliśmy były wizualizacje 3D produktów. Miały one za zadanie zaznajomić Klienta z nowo powstającą marką. Należy w tym miejscu również wspomnieć o przewadze wizualizacji 3D nad fotografią produktową. Klient dzięki wykonanym przez nas wizualizacją miał możliwość promowania swoich produktów w przedsprzedaży, nie mają ich jeszcze wyprodukowanych. Budowanie świadomości marki jest bardzo ważne, szczególnie przy jej powstawaniu, a dzięki wizualizacjom można ten etap przyspieszyć i pokazywać go Klientowi w pełnej okazałości jeszcze przed wypuszczeniem na rynek.

Mam produkt – od czego powinienem zacząć?

Musimy pamiętać, że do różnych produktów wykorzystuje się różne elementy komunikacji wizualnej. Dopasowujemy je w zależności od kanałów dystrybucji. Podejmując współpracę z Klientem zawsze proponujemy i doradzamy te najbardziej odpowiednie. Również na etapie druku, etykiet, opakowań czy innych elementów produktu przedstawiamy możliwości i rozwiązania jakie można do nich zaimplementować. W przypadku stacjonarnej dystrybucji produktów posiadamy szeroką gamę możliwości, gdyż zajmujemy się projektowaniem ekspozycyjnym produktów poprzez produkcję ekspozytorów, displayów, standów. 

Zastanawiasz się jakie rozwiązania byłby najlepsze dla Twojego produktu? Napisz lub zadzwoń do nas. Pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości oraz dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

autor: Przemysław Kocoń

skontaktuj

się z nami